Spelarutbildning för pojkar 2017

P16 - födda 2001
Distriktslag
27 April
Distriktsträning
17 Augusti Distriktsträning - Pukavik 18.00-20.00
7 September Distriktsträning - Rödeby 18.00-20.00
27 September
Distriktsträning - Märserum 17.30-19.00
9 Oktober Distriktsträning
22-27 Oktober Läger i Berlin
5 November Distriktsträning - Asarum
10-12 November Post Nord Cup, gruppspel i Blekinge
P15 - födda 2002 Distriktslag
1 Mars
Distriktsträning i Asarum 18.00-19.30
14 Mars Distriktsträning i Kallinge 18.00-19.30
4 April Distriktsträning
1 Maj Distriktsträningsdag
16 Maj
Distriktsträning i Nättraby
3-4 Juni Träningsläger och match i Ronneby
2 Juli - 7 Juli
SvFF:s Elitpojkläger i Halmstad
4 Oktober
Distriktsträning - Svängsta 18.00-20.00
P14 - födda 2003 Spelarlyftet
3 April
Klubbtränarträff i Ronneby
27 April Tematräning 1 zon A - 19.45 Lyckåvallen
26 April Tematräning 1 zon B - 18.00-20.00 Jernvallen, Kallinge
25 April Tematräning 1 zon C - 18.00-19.30 Pukaviks IP
18 Maj Tematräning 2 zon A - 19.45 Lyckåvallen
18 Maj Tematräning 2 zon B - 18.00-20.00 Hunnemaraplanen, Karlshamn
16 Maj Tematräning 2 zon C - 18.00-19.30 Pukaviks IP
1 Juni
Tematräning 3 zon A - 19.45 Lyckåvallen
30 Maj
Tematräning 3 zon B - 18.00-20.00 Bräknevallen, Bräkne-Hoby
1 Juni
Tematräning 3 zon C - 18.00-19.30 Pukaviks IP
25 Juli Match zon väst - Berlin kl.10.30 i Asarum
27 Juli Match zon öst - Berlin kl. 10.30 i Kallinge
8 Augusti Målvaktens dag i Hällevik
8-10 Augusti Äldre zonläger i Hällevik
31 Augusti
Zonmatch 1 Pukavik 17.15 - 20.00
14 September Zonmatch 2 Hoby 17.15-20.00
November Distriktstruppträff
P13-14 Målvaktslyftet födda 2003-04
4 maj Målvaktsträning 1 18.00 - 19.45 Pukaviks IP
23 maj Målvaktsträning 2 18.00 - 19.45 Åvallen, Rödeby
8 Augusti
Målvaktens dag i Hällevik
24 Augusti Målvaktsträning 3
12 September
Målvaktsträning 4
P13 - födda 2004 Talangträning
3 April
Klubbtränarträff
Datum kommer snart
Tematräning 1 zon A - 18.30-20.30 Åvallen, Rödeby
25 April
Tematräning 1 zon B - 17.30-19.30 Högadalsplanen
26 April
Tematräning 1 zon C - 17.30 Pukaviks IP
30 Maj
Tematräning 2 zon A - 18.30-20.30 Åvallen, Rödeby
30 maj
Tematräning 2 zon B - 17.30-19.30 Högadalsplanen
31 Maj
Tematräning 2 zon C - 17.30 Pukaviks IP
6-7 Augusti Yngre zonläger, i Hällevik
8 Augusti Målvaktens dag i Hällevik
Datum kommer
Tematräning 3 zon A
29 Augusti Tematräning 3 zon B - Kallinge 17.30-19.30
30 Augusti
Tematräning 3 zon C - 17.30 Pukaviks IP
Datum kommer
Tematräning 4 zon A
19 September
Tematräning 4 zon B - Kallinge 17.30-19.30
20 September
Tematräning 4 zon C - 17.30 Pukaviks IP
P12 - födda 2005 Breddfotboll
25-26 Maj Äldre breddläger på Hasslö
P11 - födda 2006 Breddfotboll
26-27 Maj Yngre breddläger på Hasslö