Spelarutbildning för pojkar 2019

P16 - födda 2003
Distriktslag
23 april
Distriktsträning i Kallinge
20 augusti Distriktsträning i Kallinge 18.00-19.30
10 september Distriktsträning
1 oktober
Distriktsträning i Kallinge 18.00-20.00
21-25 oktober Distriktsläger i Berlin
November Distriktsträning
November Distriktscupen
P15 - födda 2004 Distriktslag
10 Februari Distriktsträning i Kallinge
31 mars
Distriktsträningsdag i Kyrkhult
28 april
Distriktsträningsdag i Kallinge
26 maj
Distriktsträning i Kallinge
8-9 juni Distriktsläger i Jämshög
30 juli - 5 juli
SvFF:s Utvecklingsläger i Halmstad
15 oktober
Distriktsträning
P14 - födda 2005 Spelarlyftet
23 mars
Klubbtränarträff i Ronneby
24 april Utvecklingsträning 1 zon A i Rödeby 18.00-21.00
25 april
Utvecklingsträning 1 zon B Laxvallen Mörrum 18.00-20.00
24 april Utvecklingsträning 1 zon C - 17.30-19.00 i Pukavik
15 maj Utvecklingsträning 2 zon A Rosenholm 18.00-21.00
14 maj Utvecklingsträning 2 zon B Nättraby 18.00-20.00
15 maj Utvecklingsträning 2 zon C - 17.30-19.00 i Pukavik
28 maj
Utvecklingsträning 3 zon A - Lyckåvallen 18.00-21.00
29 maj
Utvecklingsträning 3 zon B
29 maj
Utvecklingsträning 3 zon C - 17.30-19.00 i Pukavik
17 juli
Match Blekinge-Berlin i Asarum kl. 10.30
19 juli
Match Blekinge-Berlin i Kallinge kl. 10.30
7 augusti Målvaktens dag i Hällevik
7-9 augusti Äldre zonläger i Hällevik
3 september
Zonmatch 1 -
24 september Zonmatch 2 i Kallinge 18.30-20.00
November Distriktstruppträff
P13-14 - födda 2005-06 Målvaktslyftet
16 april
Målvaktsträning 1 i Pukavik
8 maj Målvaktsträning 2 i Kallinge 18.30-20.00
7 augusti
Målvaktens dag i Hällevik
21 augusti
Målvaktsträning 3
11 september
Målvaktsträning 4 i Kallinge 18.00-19.30
P13 - födda 2006 Utvecklingsträning
23 mars
Klubbtränarträff
15 maj
Utvecklingsträning 1 zon A 18.00-20.00 i Rödeby
6 maj
Utvecklingsträning 1 zon B Jernvallen 18.30-20.30
24 april
Utvecklingsträning 1 zon C i Pukavik kl. 17.30
29 maj
Utvecklingsträning 2 zon A 18.00- 20.00
22 maj
Utvecklingsträning 2 zon B
29 maj
Utvecklingsträning 2 zon C i Pukavik kl. 17.30
5-6 augusti Yngre zonläger i Hällevik
7 augusti Målvaktens dag i Hällevik
28 augusti
Utvecklingsträning 3 zon A 18.00-20.00
28 augusti Utvecklingsträning 3 zon B
14 augusti
Utvecklingsträning 3 zon C i Pukavik kl. 17.30
18 september
Utvecklingsträning 4 zon A 18.00-20.00
18 september
Utvecklingsträning 4 zon B
11 september
Utvecklingsträning 4 zon C i Pukavik kl. 17.30
P12 - födda 2007 Breddfotboll
30 maj Äldre Breddläger- Hasslö/Jämshög
31 augusti
Äldre Breddläger- Hasslö/Jämshög
P11 - födda 2008 Breddfotboll
31 maj Yngre Breddläger-Hasslö/Jämshög
1 september
Yngre Breddläger - Hasslö/Jämshög

Kontaktperson
Sven-Olof Bergman
Mobil: 0733-223333
E-post: svenolof.bergman@blekingefotboll.se