Spelarutbildning för flickor 2017

F16 - födda 2000
Distriktslag
15 Januari Distriktsträningsdag i Kallinge
21-22 Januari Cup Kommunal Gruppslutspel i Jönköping
F16 - 2001 Distriktslag
25 April
Distriktsträning 18.00 Åvallen, Rödeby
4 juni Distriktsmatch mot F02 i Ronneby
17 Augusti Distriktsträning - Rödeby 18.00-20.00
7 September
Distriktsträning - Pukavik 18.00-20.00
26 September
Distriktsträning - Märserum 17.30-19.00
15 Oktober
Distriktsträningsdag - Sölvesborg
27-29 Oktober
Distriktsläger i Växjö
5 November
Distriktsträning
10-12 November Cup Kommunal, gruppspel i Blekinge
F15 - födda 2002
Distriktslag
28 Februari Distriktsträning i Kallinge 18.00-19.30
15 Mars Distriktsträning i Svängsta-UTGÅR kommer ett nytt datum
4 April Distriktsträning
1 Maj Distriktsträningsdag Jämshög
18 Maj
Distriktsträning Jernvallen, Kallinge
3-4 Juni Träningsläger och match i Ronneby
25 Juni -30 Juni
SvFF:s Elitflickläger i Halmstad
2 Oktober Distriktsträning - KALINGEl 18.30-20.00
F14 - födda 2003 Spelarlyftet
3 April
Klubbtränarträff i Ronneby
11 Maj
Tematräning 1 zon A - 18.15-20.00 Karlstorpsplanen, Ronneby
26 April Tematräning 1 zon B - 18.00-20.00 Lörby park
24 Maj Tematräning 2 zon A -
24 Maj Tematräning 2 zon B - 18.00-20.00 Svarta led, Sölvesborg
7 Juni Tematräning 3 zon A -
7 Juni
Tematräning 3 zon B - 18.00-20.00 Motorpavallen, Jämshög
8 Augusti Målvaktens dag i Hällevik
8-10 Augusti
Äldre zonflickläger i Hällevik
31 Augusti
Zonmatch 1 Hoby 17.15 - 20.00
14 September Zonmatch 2 Pukavik 17.15 - 20.00
November Distriktstruppträff
F13-14 Målvaktslyftet födda 2003-04
4 maj Målvaktsträning 1 18.00 - 19.45 Pukaviks IP
23 maj Målvaktsträning 2 18.00 - 19.45 Åvallen, Rödeby
8 Augusti Målvaktens dag i Hällevik
24 Augusti
Målvaktsträning 3
12 September
Målvaktsträning 4
F13 - födda 2004 Talangträning
3 April
Klubbtränarträff i Ronneby
25 April
Tematräning 1 zon A - 18.00-20.00 Säbyvallen, Ramdala
26 April
Tematräning 1 zon B - 18.00-20.00 Svarta led, Sölvesborg
30 Maj
Tematräning 2 zon A
30 Maj
Tematräning 2 zon B - 18.00-20.00 Brunnsängen, Kyrkhult
6-7 Augusti Yngre zonläger i Hällevik
8 Augusti Målvaktens dag i Hällevik
29 Augusti Tematräning 3 Zon A
30 Augusti Tematräning 3 zon B - 18.00-20.00  Lörby Park
19 September
Tematräning 4 zon A
20 September
Tematräning 4 zon B 18.00-20.00 Asarum
F12 - födda 2005 Breddfotboll
25-26 Maj Äldre breddläger i Jämshög
F11 - födda 2006 Breddfotboll
26-27 Maj Yngre breddläger i Jämshög