Spelarutbildning för flickor 2018

F16 - födda 2001
Distriktslag
19-21 januari Cup Kommunal gruppslutspel i Jönköping
F16 - födda 2002 Distriktslag
25 april
Distriktsträning
15 augusti
Distriktsträning - Pukavok 18.00-20.00
5 september
Distriktsträning
25 september
Distriktsträning - Märserum 17.30-19.30
14-18 oktober
Distriktsläger
5 november
Distriktsträning
November Cup Kommunal
F15 - födda 2003
Distriktslag
25 mars
Distriktsträning
22 april
Distriktsträning i Sölvesborg 09.00-15.00
20 maj
Distriktsträning
9-10 juni Distriktsläger i Bräkne-Hoby
24-29 juni
SvFF:s Utvecklingsläger i Halmstad
3 oktober Distriktsträning
F14 - födda 2004 Spelarlyftet
4 april
Klubbtränarträff i Ronneby
25 april
Tematräning 1 zon A i Rödeby 18.00-20.00
12 juni
Tematräning 1 zon B i Svängsta 18.00-20.00
15 maj Tematräning 2 zon A i Bräkne-Hoby 18.00-20.00
16 maj Tematräning 2 zon B i Asarums (konstgräs) 18.00-20.00
30 maj
Tematräning 3 zon A i Ramdala 18.00-20.00
30 maj
Tematräning 3 zon B i Lörby 18.00-20.00
8 augusti Målvaktens dag i Hällevik
8-10 augusti
Äldre zonflickläger i Hällevik
29 augusti
Zonmatch 1 i Sölvesborg (Svarta Led) 18.30-20.30
12 september Zonmatch 2 i Rödeby 18.30-21.00
November Distriktstruppträff
F13-14 Målvaktslyftet födda 2004-05
18 april
Målvaktsträning 1 i Pukavik 18.00-20.00
9 maj Målvaktsträning 2 i Rödeby 18.30-20.00
8 augusti Målvaktens dag i Hällevik
September
Målvaktsträning 3 - Pukavik 18.00-20.00
11 september
Målvaktsträning 4
F13 - födda 2005 Talangträning
4 april
Klubbtränarträff i Ronneby
2 maj
Tematräning 1 zon A 18.00-20.00 Rosenholm i Karlskrona
2 maj
Tematräning 1 zon B i Sölvesborg ombytta o klara 17.45, träning 18.00-20.00
29 maj
Tematräning 2 zon A 18.00-20.00 Ramdala
30 maj
Tematräning 2 zon B på Strandvallen ombytta o klara 17.45, träning 18.00-20.00
6-7 augusti Yngre zonläger i Hällevik
8 augusti Målvaktens dag i Hällevik
21 augusti Tematräning 3 Zon A 18.00-20.00 Listerby
28 augusti Tematräning 3 zon B
18 september
Tematräning 4 zon A 18.00-20.00 Listerby
19 september
Tematräning 4 zon B i Sölvesborg ombytta o klara 17.45, träning 18.00-20.00
F12 - födda 2006 Breddfotboll
10 maj Äldre Breddläger
September Äldre Breddläger
F11 - födda 2007 Breddfotboll
11 maj Yngre breddläger
September Yngre Breddläger

Har du frågor kontaktar du Sven-Olof Bergman
Mobil: 0733-223333
E-post: svenlof.bergman@blekingefotboll.se